30.05.2016 / 15:10

Відкриття Інформаційного центру Європейського Союзу у Чернігівському національному технологічному університеті


24 травня 2016 року на базі Чернігівського національного технологічного університету відкрито Інформаційний центр Європейського Союзу.

Захід відбувся під час офіційного візиту делегації Представництва Європейського Союзу в Україні, а саме за участі керівника відділу преси та інформації представництва ЄС в Україні Юргіса Вілчінскаса, документаліста Представництва Європейського Союзу в Україні Ірини Стаднійчук, ректора Чернігівського національного університету Сергія Шкарлета, науково-педагогічних працівників та студентів ЧНТУ.

Основною метою діяльності Інформаційного центру Європейського Союзу ЧНТУ є: поширення інформації про ЄС та його політику серед громади м. Чернігова; інформування студентів та науково-педагогічних працівників Університету про програми та діяльність ЄС; надання допомоги у проведенні дослідницької роботи з питань європейської інтеграції; сприяння участі студентів, аспірантів та працівників Університету у заходах та дебатах з європейських питань.

За словами Юргіса Вілчінскаса, відкриття центру є черговою подією на шляху зближення України і Європейського Союзу та популяризацією Європейських цінностей серед населення Чернігівщини.

В рамках відкриття Інформаційного центру ЄС ЧНТУ, була проведена панельна дискусія «Європейський вектор України: значення для реформ в країні та Чернігівському регіоні». Експертна панель була представлена секретарем Чернігівської  міської ради Віктором Бистровим, координаторами проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" у Чернігівській обл. Владиславом Силою та Ніною Подколзіною, експертом з юридичних питань Офісу реформ в Чернігівській області Іриною Кудрик та к.е.н., доц. кафедри фінансів, банківської справи та страхування ЧНТУ Максимом Дубиною.

Всі присутні на панельній дискусії жваво обговорювали Європейський вектор України у сфері освіти, безвізового режиму, розвитку територіальних громад, підтримки сільських територій.

Керівник Інформаційного центру ЄС ЧНТУ, Альона Ревко, запросила колег, гостей та громаду м.Чернігова в цілому до співпраці з метою перетворення Чернігівщини на європейський регіон, привабливий за формою та сталий за змістом.

30.05.2016 / 15:06

Співробітництво ЧНТУ з Інститутом др. Яна-Урбана Сандала (Норвегія)


В рамках відкриття Інформаційного центру ЄС ЧНТУ, студенти та викладачі Чернігівського національного технологічного університету мали можливість прослухати двотижневий англомовний курс із Соціального підприємництва, Інноваційного менеджменту та Стратегічного менеджменту норвезького професора д-р Ян-Урбан Сандала, засновника та керівника Fil. Dr. Jan-U. Sandal Institute. Прослухавши лекції та склавши іспити із трьох курсів учасники отримали дипломи Школи соціального підприємця ІБС (інновації, бізнес, суспільство).

Даний захід був ініційований ЧНТУ з метою поширення європейського досвіду функціонування та розвитку соціального підприємництва в Чернігівському регіоні.

На думку проф. Я.-У. Сандала, вирішення питання соціального підприємництва можливе шляхом побудови нової економіки. Соціальне підприємництво суттєво впливає на зростання якості життя кожного громадянина та надає нові професійні можливості. 

Визначальною подією стала підписання договору про співробітництво між Чернігівським національним технологічним університетом та Інститутом др. Яна-Урбана Сандала (Норвегія). Із керівництвом ЧНТУ обговорювалися питання можливості міжнародного обміну студентів, аспірантів та проведення спільної наукової роботи. За результатами продуктивної співпраці 4 випускники Школи соціального підприємця ІБС та науково-педагогічні працівники ЧНТУ отримали гранти на наукове стажування в Інституті др. Яна-Урбана Сандала в літку 2016 року.

27.01.2016 / 08:41

В Чернігівському національному технологічному університеті відбувся Круглий стіл «Європейський Союз - Східне партнерство: співпраця в сфері освіти та науки»


 

25 січня 2016 року в Чернігівському національному технологічному університеті відбувся Круглий стіл «Європейський Союз - Східне партнерство: співпраця в сфері освіти та науки». Подія мала стратегічне значення на міжнародному освітньо-науковому просторі. На захід були запрошені представники вищих навчальних закладів - партнерів Університету, а саме: Павел Чернецький – професор, ректор Варшавського університету менеджменту (Польща); Мірослав Келемен  - професор, ректор Кошицького університету охоронного менеджменту (Словацька Республіка); Мірослав Бадіда – доктор наук, професор, завідувач кафедри процесів та інженерії довкілля Кошицького технічного університету (Словацька Республіка); Лідія Соботова – професор Кошицького технічного університету (Словацька Республіка); Станіслав Шабо – професор, завідувач кафедри повітряного транспорту факультету транспортних наук Чеського університету в Празі (Чеська Республіка); Бадрі Гечбаія - доктор економіки, керівник департаменту управління бізнесом Батумського державного університету імені Шота Руставелі (Грузія); Кетеван Голетіані – доктор технічних наук, декан факультету логістики Батумського Навчального університету навігації (Грузія) та Гурамі Джаміашвілі – магістрант Батумського державного університету імені Шота Руставелі (Грузія).

В рамках круглого столу ректор Чернігівського національного технологічного університету Сергій Миколайович Шкарлет презентував іноземним гостям досягнення та напрацювання університету за останні роки. Директори, декани, професори  університету мали можливість обговорити конкретні пропозиції співпраці між інститутами, факультетами та кафедрами ЧНТУ та університетів Грузії, Словацької Республіки, Чеської Республіки та Польщі. Між Варшавським університетом менеджменту та Чернігівським національним технологічним університетом було підписано угоду про створення Україно-Польського Центру, що сприятиме вивченню польської та відповідно української мов, а також значно розширить можливості академічної мобільності за напрямом «Україна–Польща».

Підсумком Круглого столу стало підписання угоди про створення Міжнародного консорціуму освітньо-наукової співпраці. Ініціатором і лідером Консорціуму є Чернігівський національний технологічний університет. Крім українського університету, Консорціум утворюють: Варшавський Університет Менеджменту (Польща), Кошицький технічний Університет (Словацька Республіка), Університет Охоронного Менеджменту в Кошице (Словацька Республіка), Чеський Університет  в Празі (Чеська Республіка), Батумський Державний Університет ім. Шота Руставеллі (Грузія) та Батумський Навчальний Університет Навігації (Грузія).

Об’єднані університети будуть співпрацювати в галузі наукових досліджень та  освітнього процесу. Наукове співробітництво передбачає, зокрема, спільне виконання міжнародних грантів та науково-дослідних проектів, обмін досвідом, розширення можливості для взаємних публікацій у виданнях, спільне проведення конференцій тощо. Однією з найважливіших цілей такої співпраці є створення спільної освітньої пропозиції, яка передбачатиме вивчення студентами окремих предметів в партнерських університетах та отримання, наприклад, спільного диплому. Співробітництво також передбачатиме студентський обмін.

Ректор Чернігівського національного технологічного університету відзначив, що співпраця між університетами особливо важлива для України та Грузії, які не є членами Європейського союзу, тому що це партнерство відкриває безліч нових можливостей у сфері розвитку освіти та науки.

Після пленарного засідання Круглого столу відбулася урочиста церемонія нагородження відзнаками Doctor Honoris Causa за вклад у розвиток міжнародної діяльності університету. Дошку пошани ЧНТУ відтепер доповнили: Павел Чернецький – професор, ректор Варшавського університету менеджменту (Польща); Мірослав Келемен  - професор, ректор Кошицького університету охоронного менеджменту (Словацька Республіка); Мірослав Бадіда – доктор наук, професор, завідувач кафедри процесів та інженерії довкілля Кошицького технічного університету (Словацька Республіка); Станіслав Шабо – професор, завідувач кафедри повітряного транспорту факультету транспортних наук Чеського університету в Празі (Чеська Республіка); Бадрі Гечбаія - доктор економіки, керівник департаменту управління бізнесом Батумського державного університету імені Шота Руставелі (Грузія); Кетеван Голетіані – доктор технічних наук, декан факультету логістики Батумського Навчального університету навігації (Грузія).

Чернігівський національний технологічний університет висловлює подяку іноземним гостям за візит до Чернігова та готовність співпрацювати в рамках домовленостей, а також запрошує інші університети до співробітництва в рамках Міжнародного консорціуму освітньо-наукової співпраці.

 

 

 

 

 

 

12.11.2015 / 13:35

Візит пані Інни Ахтирської


11 листопада 2015 року Університет зустрічав пані Інну Ахтирську, що представляє відділ міжнародного співробітництва Лодзького технічного університету в Польщі.

Візит був насиченим та результативним. Пані Інну зустрічав міжнародний відділ ЧНТУ. Колеги обговорили можливості співпраці за напрямком мобільності студентів та науково-педагогічних працівників, а також сучасні пріоритети проектної діяльності.

На зустрічі з деканом факультету електронних та інформаційних технологій Іванцем Сергієм Анатолійовичем, заступником декана механіко-технологічного факультету Бойко Сергієм Васильовичем та завідувачем кафедри біометричних апаратів та радіоелектронних систем Велігорським Олександром Анатолійовичем, було визначено напрями подальшої роботи щодо впровадження програми «подвійним диплом» для студентів ЧНТУ та організації студентських практик в Лодзькому технічному університеті

За результатами візиту домовлено провести вебінар з пані Інною та студентами ЧНТУ – потенційними практикантами та учасниками програми обмінів.

Варто відмітити, що Лодзький технічний університет - партнер ЧНТУ з 2011 року.

Щиро вдячні плідному співробітництву та підтримці польської сторони з усіх питань співпраці.

04.11.2015 / 10:58

ЧНТУ відвідали представники Військової академії «Г.С. Раковскі»


 

2 листопада 2015 р. до Чернігівського національного технологічного університету завітала делегація з Військової академії «Г.С. Раковскі» (м. Софія, Болгарія), яку очолював професор, доктор юридичних наук Ілія В. Ілієв.

У ході зустрічі були обговорені кроки щодо налагодження співпраці між двома вищими навчальними закладами та укладено договір про наукову та академічну співпрацю

1 2 3 >>