02.02.2016 / 13:59

Засновано Міжнародний консорціум освітньо-наукової співпраці


25 січня 2016 року в рамах Круглого Столу «Європейський Союз - Східне партнерство: співпраця в сфері освіти та науки» було підписано угоду про створення Міжнародного консорціуму освітньо-наукової співпраці. Ініціатором і лідером Консорціуму є Чернігівський національний технологічний університет. Крім українського університету, Консорціум утворюють: Варшавський Університет Менеджменту (Польща), Кошицький технічний Університет (Словацька Республіка), Університет Охоронного Менеджменту в Кошице (Словацька Республіка), Чеський Університет в Празі (Чеська Республіка), Батумський Державний Університет ім. Шота Руставеллі (Грузія) та Батумський Навчальний Університет Навігації (Грузія).

Мета створення Консорціуму: співпраця в галузі наукових досліджень та  освітнього процесу. Наукове співробітництво передбачає, зокрема, спільне виконання міжнародних грантів та науково-дослідних проектів, обмін досвідом, розширення можливості для взаємних публікацій у виданнях, спільне проведення конференцій тощо. Однією з найважливіших цілей такої співпраці є створення спільної освітньої пропозиції, яка передбачатиме вивчення студентами окремих предметів в партнерських університетах та отримання, наприклад, спільного диплому. Одним із пріоритетів співробітництва є студентський обмін.

Ректор Чернігівського національного технологічного університету відзначив, що співпраця між університетами особливо важлива для України та Грузії, які не є членами Європейського союзу, тому що це партнерство відкриває безліч нових можливостей у сфері розвитку освіти та науки.

Чернігівський національний технологічний університет висловлює подяку іноземним гостям за готовність співпрацювати в рамках домовленостей, а також запрошує інші університети до співробітництва в рамках Міжнародного консорціуму освітньо-наукової співпраці.